Ach to zatracené zastínění ! Stoupáky pod 1000 metrů byly mizerné a obloha pulsovala podle množství šedi. Byly docela problémy s udržením, prakticky všichni, co byli včera na výletě spadli, 99 Šohaj dokonce vyčerpal všechny tři starty. Jak s tím souvisí včerejší výlet ? Že by Termoskova pomsta ?
Později, po druhé hodině se obloha vylepšila, dalo se lépe udržet a stouply i výšky, do kterých se dalo dostat a tak asi polovina statečných se vydala na trať. Což se třem (Bílý Šohaj, Skylark a ASK) stalo osudným a skončili po polích. Ve čtyři totiž přesně podle předpovědi přišel šedivák vypínák a byl na hodinu konec, a v tom se už neudržel nikdo. Pak zase naskákaly kumuly a trápily nás až do hlubokého večera.
Trať zalétl pouze jeden ! Mladý Honza z Rané na Ka 8.
Sbírání se z polí a skládáná kluzáků zabralo celý večer až do úplného šera, nic se nestalo, jen pár drobností, 99 si rozsedla při nastupování k opakovanému vzletu logger, ta technika nic nevydrží, měli by to dělat ze dřeva jako pořádné větroně.