CCR - Coppa Città di Rieti

Rieti, Italy,   15 August 2020 – 22 August 2020

Pilots

CN Contestant Club Glider Class Handicap
KA Michael Wolff OGC / UK JS 3 Group 2 120.5
V Vittorio Squarciafico VaV Novi Nimbus 4DM Group 2 121
AM Alberto Sironi ACAO Varese Arcus T Group 2 117
RG Pietro Silveri Benevento HpH Twin Shark Group 2 118
8D Davide Schiavotto Prealpi Venete JS 3 Group 2 120.5
Ezio Sarti Arcus M Group 2 117
EG Giovanni Salvucci AeCCVV Rieti Arcus M Group 2 117
A8 Andrea Salvadori Pavullo DG 800b/18m Group 2 118
K Patrizia Roilo Pavullo ASG 29E Group 2 119.5
BPG Yuri Prodorutti Serristori Arcus M Group 2 117
MD Herbert Pirker FAS Wien ASG 29E Group 2 119.5
RY Roberto Pinato Prealpi Venete JS 3 Group 2 120.5
AT Matteo Piacenza AVM Voghera Ventus 2cxa 18m Group 2 119.5
GE Ugo Pavesi ACAO Varese ASG 29E Group 2 119.5
MU Mathias Muench AFZ Unterwoessen DG 800b/18m Group 2 118
SM Sandro Montemaggi Pavullo ASG 29E Group 2 119.5
K2 Roberto Istel Pavullo Arcus M Group 2 117
PC Peter Hartmann ASKO Linz Antares 23T Group 2 124
CU Giancarlo Grinza Torino Ventus 3 Fes Group 2 120.5
GT Thomas Gostner Bolzano Ventus 3T Group 2 120.5
SA Gerolamo Ghiringhelli ACAO Varese ASH 25 Mi Group 2 120
YO Jon Gatfield Baileys Farm AS 33Es Group 2 120.5
CC Ben Flewett Baileys Farm ASH 30Mi Group 2 124
GW Sandro Etalle AeCCVV Rieti Ventus 2cT Group 2 118
LS Christian Derold ISV Tirol Antares 23E Group 2 124
AJ Alvaro De Orléans Toledo / Spain ASH 31Mi Group 2 122
W Mauro Dalla Brida AeCCVV Rieti DG 800b/18m Group 2 118
LH Giuseppe Dal Grande Prealpi Venete Ventus 2cxm Group 2 119
C4 Stefano Cavallari Bolzano ASG 29 Group 2 119.5
PP Mauro Brunazzo ACAO Varese Arcus T Group 2 117
LB Louis Bouderlique ACPAM Amiens Arcus M Group 2 117
3E Lucio Bordin Prealpi Venete Ventus 2cxT Group 2 119
EB Egidio Babbi AVF Ferrara ASH 31Mi Group 2 122
SL Andrea Tomasi AeCCVV Rieti DG 400 Group 1 109
70 Aldo Rodriguez Ocana / Spain ASW 20 Group 1 113
BN Giovanni Repola AVL Alzate B. Discus 2b Group 1 111
Vittorio Pinni Parma Soaring zugvogel I Group 1 86
57 Carlo Maldivi ACAO Varese Ventus 2ax Group 1 115
3CU Paola Lanzieri Parma Soaring Ventus 2ax Group 1 115
D Alessandro Giaiotti Pavullo Ventus 2 Group 1 115
007 Lorenzo Fornari ACAO Varese Ventus 1a Group 1 113
D Flavio Dal Pan AeCCVV Rieti Libelle Club 205 Group 1 96
5 Mattia Costa AVA Valbrembo Discus 2a Group 1 111
00 Tano Cavattoni AVUT UniTrento LS 3a Group 1 107
LAB Lapo A. Busi AVL Alzate B. ASW 20 Group 1 113
62 Marco Beltramello Torino Ventus 2ax Group 1 114
KPG Josef Scheiber Fas Wien Duo Discus XLT Group 1 113