fatraglide24

Martin, Slovakia,   28 April 2024 – 7 May 2024

Pilots

CN Contestant Club Glider Class Handicap
UB Márk Uzsoki Opitz Nándor Flying Club ASW 15 Club 97
CK Šimon Šiška Aeroklub Martin ASW 24 WL Club 108
S Milan Surovcík Jr. Aeroklub Žilina ASW 20 Club 110
CV Marek Seman Aeroklub Presov Std. Cirrus Club 99
MA Peter Sedmák Aeroklub Martin LS 4 Club 104
IKW Martin Sabla AK Spisska Nova Ves ASW 20 Club 110
TE Peter Ronai Opitz Nándor REK ASW 20 Club 110
VLT Miroslav Puffler SGC Martin G 103 Twin Astir RG Club 94
MT Michal Okon Aeroklub of Zamość ASW 20 Club 110
HI Martin Marincak Aeroklub Pešov LS 1-f Club 100
A1 Rastislav Krak Aeroklub Poprad ASW 19 B Club 100
MF Josef Kozar Aeroklub Martin LS 1-f Club 100
MP Oldrich Kounovsky AK Brno - Medlánky Std. Cirrus Club 99
MJ Lukas Kostovcik Aeroklub Prešov Std. Cirrus Club 99
WX Jan Horak Aeroklub Kutná Hora ASW 20A Club 110
PC Albert Hackl Opitz Nándor Repülőklub Astir CS Top Club 94
Oskar Glegola Aeroclub Ostrowski tba Club 86
A4 Peter Gašparovic SGC Martin ASW 19 B Club 100
VG Tibor Fratrik SGC Martin ASW 20 Club 110
NK Gábor Érseki Opitz Nándor Reülőklub ASW 15 Club 97
T71 Filip Durda Politechnika Rzeszowska - AOS Bezmiechowa Discus cs Club 107
JB Wiktor Czubski Aeroklub Ziemi Zamojskiej SZD-55 Club 76
SU Gábor Bors Opitz Nándor Repülőklub Mini nimbus Club 107
HS Lubomir Belusko Aeroklub Prešov Pegase Club 102
NB Zsolt Balogh Albatrosz Vitorlázórepülő Egyesület Nyíregyháza ASW 20 WL Club 111
WZ David Winczewski Nowy Targ DG 300 Club 104
HI Julia Walowska Aeroklub Ostrowski SZD 48-3 Club 86
B Aneta Chabora Aeroklub Leszczyński Jantar std Club 113
M6 Michaela Soltysova Aeroklub Prešov VSO-10 Junior 94
M3 Adam Sabla AK Spisska Nova Ves VSO-10 Junior 94
Eliska Sophie Lacova AK Spisska Nova Ves VSO-10 Junior 94
AK Antonio Rudolf Kalik AK Dubnica nad Váhom LS 3 Junior 107
VW Tomas Hynek Dvur Kralove nad Labem ASW 20 Junior 110
DI Edmund Schuller SGC Martin Discus 2b Combi 108
BY Zsolt Osi ACFH ASW 22 BLE Combi 124
VV Viliam Kubovcik Aeroklub Poprad JS3 RES 18m Combi 122
2P Jan Kovalcik Aeroklub Bratislava Arcus M Combi 120
12 Martin Fürješ SGC Martin AS 33 18m Combi 122
PD Michal Cupak Medlánky Ventus c 17.6m Combi 115
EP Pavol Cerny SGC Martin Shark 304MS Combi 119
PZ Peter Ziak Martin LAK-17B FES 18m Combi 119
TZ Anton Zelenaj Nové Zámky ASW 27 Combi 114
LK Miloš Srank Nové Zámky ASG 29 E 18m Combi 121
RZ Janos Sindely Alfoldi JS-1C Combi 94
9E Peter Pokorny Bratislava ASG 29 E 18m Combi 121
NIT Roman Petro Aeroklub Nitra DG 1000T 18m Combi 106
MJ1 Milan Lojdl Aeroklub Martin Ventus 2cT 18m Combi 120
TA3 Kromka & Kollar Aeroklub Poprad Arcus M Combi 120
IGC Petr Hotovy Česká lípa JS1 B 18m Combi 121
LD Lubomir Doupal Kromeriz Arcus M Combi 120
AC Martin Cicvarek Liberec KKB 15/18 Combi 103
ED Dusan Bernat SGC Martin JS3 RES 18m Combi 122
2X Miroslav Beliansky Bratislava Duo Discus Combi 112
LN Tibor Noga SGC Martin Ventus 2c 18m Combi 120
MU Mathias Muench Alpenflugzentrum Unterwossen DG 800A/B 18m Combi 119
CAT Jan Kotan Praha Letňany AS 33 18m Combi 122
J Branislav Jesensky SGC Martin JS1C 21m Combi 127
CAR Lubik Jakubcak SGC Martin Arcus M Combi 120
PH Vaclav Hruza Aeroklub Breclav HpH 304 TS TwinShark Combi 119
LB Lukas Benedikt SGC Martin Ventus 3F 15m Combi 116